ZUZANA COUFALOVÁ

Pochází z malé moravskoslezské obce Odry. Je absolventkou Institutu restaurování a konzervačních technik o. p. s. v Litomyšli (dnes Fakulta restaurování Univerzity Pardubice), kde se věnovala restaurování a konzervaci kamene a souvisejících materiálů. Tímto navázala na předchozí studium na Střední průmyslové škole stavební v Lipníku nad Bečvou, obor stavební obnovy.

Praktickému restaurování, zejména v oboru štukatérství, se věnuje již od dob studia na střední škole. Během let svou praxi rozšířila i mimo obor, na práce v oblasti zednictví, štukatérství i vlastní kreativní tvorbu.

Restaurování pro ni zůstává nadále hlavní pracovní náplní, ale své praktické a teoretické znalosti ze stavebnictví uplatňuje i na poli moderního designu, kde se věnuje tvorbě módních povrchů uplatňovaných v současné architektuře. Další významnou složkou tvorby je výroba šperků a módních doplňků. Postupné získávání jednotlivých řemeslných dovedností umožňuje práci s rozmanitými materiály, čímž vytváří unikátní a neobvyklá spojení tradičních řemesel a moderních materiálů, pod vlastní značkou ZLATÉ RUČKY.

V současnosti žije v Litomyšli, kde má i ateliér.

© 2017 Zuzana Coufalová, Litomyšl 570 01, Smetanovo nám. 130
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!